BITCOIN FLAGA BYKA SUGERUJE, ŻE CENA EKSPLODUJE POWYŻEJ $70,000

Klasyczny wskaźnik techniczny sugeruje, że Bitcoin, wiodąca na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, stanie się bardziej wartościowy niż jest obecnie.

$70,000 NEXT?

Dubbingowany jako Bull Flag, wzór wykresu tworzy się, gdy aktywo konsoliduje się w dół na krótki okres po przejściu ogromnego skoku cen. Wygląda to jak dół-pochyłej kanału, oznaczone przez dwie równoległe linie trendu, w którym cena waha się. Podczas tego okresu konsolidacji, wolumen maleje.

Bitcoin formuje lub przynajmniej sugeruje uformowanie podobnego kanału spadkowego.

Kryptowaluta spełnia prawie wszystkie wymagania, które sugerują, że jest w formacji flagi byka. Po pierwsze, jej poprzedni trend jest wzrostowy. Po drugie, notowana jest w obszarze wyznaczonym przez dwie równoległe linie trendu flagi. Po trzecie, jej niedźwiedzie cofnięcie netto w stosunku do szczytu flagi wynosi niecałe 19 procent (cofnięcie o więcej niż 50 procent unieważnia całkowicie teorię flagi).

Idealnie byłoby, gdyby cofnięcie wygasło po tym, jak cena skoryguje się o 38 procent od szczytu sesji.

Inwestorzy zazwyczaj szukają możliwości wejścia w długą pozycję po przebiciu powyżej wyżu górnej linii trendu flagi. Ich cel wzrostowy znajduje się na długości potencjalnie równej wielkości trendu wzrostowego przed formacją flagi. Wysokość tak zwanego „masztu flagowego“ wynosi 15 469 USD.

Mierząc od punktu wybicia – mniej więcej w pobliżu $56.000 – cel flagi znajduje się w pobliżu $71.469 (~$71.500).

NIEDŹWIEDZI PRZYPADEK BITCOINA

Nie potwierdzone, Bitcoin ryzykuje również uformowanie niedźwiedziej struktury technicznej, jeśli odrzuci ruch przełamania powyżej $58.500.

Patrząc z perspektywy czasu, poziom 58.500 USD powstrzymywał kryptowalutę przed wybiciem w górę podczas sesji pod koniec lutego. Przy kolejnej próbie bitcoina cena przebiła 58 500 USD, tworząc rekordowy poziom 61 778 USD (dane z Coinbase). Mimo to kryptowaluta ponownie przebiła 58 500 dolarów jako opór po 19-procentowej korekcie.

A teraz bitcoin ponownie testuje 58.500 dolarów w górę. To stanowi potencjalne wskazanie głowy i ramion, które jest niedźwiedzią formacją odwrócenia.

Wybicie z głowy i ramion grozi rozbiciem Bitcoina o tyle, ile wynosi wysokość wsparcia linii szyi formacji oraz jej szczytu. Wynosi ono 16 339 dolarów, co przesuwa cel spadkowy kryptowaluty w pobliże 30 000 dolarów.